100% abstinence je nezdravá !!!

Věty, kterými ženy mužům otravují život

22.02.2010 11:50

 

Věty, kterými ženy mužům otravují život

 

Věty, kterými ženy mužům otravují život

Věty, kterými dokážeme své protějšky nadzvednout, se nám zdají být nevinné, běžné, normálně konverzační. Mužům však vadí, když jsme nekonkrétní, mluvíme v náznacích a šifrách. A hlavně, když chceme pořád něco řešit. Jakých výroků se tedy vyvarovat?

 

Měli bychom si promluvit

Na úplně nevinou otázku, kterou jen vybízíme k rozhovoru, mnohdy dostaneme podrážděnou odpověď. My ženy totiž o problému dokážeme mluvit s nadsázkou hodiny. Muži však na nějaké dlouhé debaty nejsou zvědaví. Jim stačí situaci stručně a jasně popsat a stejným způsobem rychle najít řešení.

Proč si se mnou nechceš povídat?

Jenže my máme pocit, že si s námi náš drahý zkrátka nechce povídat. A touto otázkou ho ale opět naštveme a kýženého výsledku se hned tak nedočkáme. Bude si s námi povídat, ale v rozhovoru musí padat fakta a žádné plané tlachání.

Posloucháš mě vůbec? Co jsem tedy říkala?

Mnohdy víceméně sklouzneme k monologu, kdy očekáváme alespoň malé odezvy na "jemně" položené kontrolní otázky. Nepřicházejí však. Muži totiž při našich "přednáškách" čtou noviny, dívají se na televizi, či dělají něco jiného. A dvě věci pozorně sledovat nedokážou.

Můj tatínek to ale uměl!

Nejhorší chvíle, kterou si můžeme vybrat pro srovnávání a tatínkem, bývalým přítelem, či sousedem, je právě ta, kdy se naše polovička snaží o něco, co jí není vlastní. Na opravu pračky, sušičky, televize, ale třeba i na vymalování, či pověšení konzolí, je určitě lepší zavolat odborníka, pokud jím tedy zrovna není náš muž. Ale to by nám tyto věty zase nevyklouzly.

Špinavé ponožky samy do koše na prádlo nedojdou

Proč se nám doma mají neustále válet hory jeho oblečení? Je to takový problém uklidit si věci do skříně, nebo je odnést do koše na špinavé prádlo? No asi opravdu je. Za prvé se nejedná o podstatnou věc a není to životně důležité. A také věci, které jsou jen našpiněné se přece do koše ani do skříně nedávají!

Mělo by se udělat...

Do šifer a náznaků lze bez nadsázky zařadit tuto naši větu. Jdeme na to oklikou, nechceme přímo úkolovat a proto používáme tuto neurčitou výzvu. Ale právě tato věta působí jako červený hadr na býka. Muži totiž milují logiku a tady ji rozhodně nenajdou.

Nemám nic na sebe

Jak je to možné? Plná skříň oblečení a z toho, že se nedá nic vybrat? Vždyť náš protějšek má třetinu věcí, co my a je spokojen. Jak jsme marnivé...

Já jsem to říkala!

Tato věta jakoby říkala, vidíš, já jsem vyhrála. Ale ve vztahu se přece nesoutěží. A když už, tak muži většinou rádi vyhrávají. A my jim touto větou pocit vítězství rozhodně nedopřáváme.

Miluješ mě ještě?

Co na to odpovědět? Jak to, že to nevíme? Vždyť to naše polovička dává jasně najevo. Když už na tuto otázku muž odpoví, my ženy chceme téma lásky rozvíjet a to už jsme zase na začátku.  :-))))) ... a tak to prostě je

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode